Kariera

Programy i inicjatywy

Chcemy inspirować i wspierać naszych pracowników w dążeniu do rozwoju i realizacji własnych pomysłów. W tym celu organizujemy programy i inicjatywy, które służą wyzwalaniu kreatywności i szukaniu rozwiązań, ważnych dla rozwoju pracowników i firmy.

Aasa Spirit – dzielimy się wiedzą

Wdrożyliśmy wewnętrzny, międzynarodowy program integracyjno-inspiracyjny „Aasa Spirit”, w ramach którego raz na kwartał nasi pracownicy z różnych krajów i działów spotykają się na kreatywne burze mózgów poza biurem.

Celem tych spotkań jest poszukiwanie rozwiązań dla najważniejszych wyzwań, z którymi mierzą się poszczególne działy w firmie, usprawnianie procesów i opracowywanie nowych produktów.

Ninja – rozwijamy swoją innowacyjność

Prowadzimy program „Ninja”, którego celem jest wspieranie innowacyjności naszych pracowników. Mogą oni zgłaszać swoje pomysły w różnych obszarach, a następnie najlepsze z nich realizować przy wsparciu zarządu.

Jak dotąd odbyły się cztery edycje takiego programu, podczas których nasi pracownicy zgłosili ponad czterdzieści propozycji projektów. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Zarządu wybrała następnie siedem najlepszych inicjatyw do realizacji, a ich autorzy otrzymali bonusy finansowe. Dodatkowo każdy uczestnik programu otrzymał T-shirt z logo programu.

Aasa Heart Inside – pomagamy

Popieramy wszelkie wewnętrzne inicjatywy wolontariackie. W ramach programu „Aasa Heart Inside” regularnie wspieramy akcje, osoby i grupy wskazywane przez naszych pracowników. Wspólnie bierzemy udział w inicjatywach dobroczynnych i biegamy w maratonach charytatywnych.

Piętnastu naszych pracowników, w tym dwóch przedstawicieli Zarządu, wystartowało w 2016 roku w Poland Business Run, charytatywnym biegu sztafetowym. Jego celem jest pomaganie osobom, które w wyniku nieszczęśliwych zrządzeń losu zostały poddane amputacjom. Jednym z beneficjentów biegu są osoby objęte wsparciem przez fundację Jaśka Meli – Poza Horyzonty.

Drużyna piłkarska naszych pracowników zajęła w 2016 r. czwarte miejsce w turnieju charytatywnym dla dzieci będących pod opieką Stowarzyszenia Pielęgniarsko Opiekuńczego „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”. Nasi piłkarze wieli udział w aukcji charytatywnej, podczas której wylicytowali obraz.

Z kolei podczas ostatniej świątecznej akcji charytatywnej wybraliśmy cztery inicjatywy zgłoszone przez naszych pracowników i wspólnie udzieliliśmy pomocy rzeczowej i finansowej czterem fundacjom.

Pomagamy bezdomnym zwierzętom

Po raz kolejny udowodniliśmy, że działanie przez bezinteresowne pomaganie to nie tylko nieocenione wsparcie dla potrzebujących, lecz także niesamowita satysfakcja z niesienia dobra. W ramach akcji Aasa Heart Inside w każdy kwietniowy piątek odwiedzaliśmy schronisko dla bezdomnych psów i kotów „Na Paluchu”. Akcję ochoczo wsparł zarząd naszej firmy, umożliwiając wolontariuszom wyjazdy na spacery ze schroniskowymi psami w godzinach pracy i fundując przejazdy. Dzięki temu w ciągu miesiąca 15 naszych kolegów i koleżanek podczas 4 wyjazdów do wizyt w schroniska wyprowadziło ponad 30 podopiecznych przytuliska na spacer.

Aktualnie „Na Paluchu” przebywa ponad około 700 psów i 560 kotów – wszystkie potrzebują kontaktu z człowiekiem i ruchu. Każda wizyta i spacer zwiększają ich szansę na adopcję – sprzyjają socjalizacji z człowiekiem, oswajaniu się ze światem zewnętrznym, a ponadto są świetnym ćwiczeniem chodzenia na smyczy. Istotna jest także wartość emocjonalna – ludzka obecność dostarcza wiele radości i ciepła zwierzętom, niejednokrotnie pokrzywdzonym przez los. Kontakt z nimi przynosi również niesamowitą satysfakcję wolontariuszom zaangażowanym w pomaganie, czego mogliśmy sami doświadczyć.

Inicjatywę zwieńczyła charytatywna gra dla pracowników, a zebrane jej w trakcie środki przeznaczyliśmy na zakup 600 kilogramów karmy dla podopiecznych schroniska w Milanówku pod Warszawą.

Dołącz do nas!